استراتژی های موثر در دیجیتال مارکتینگ

[ad_1]

امروزه تغییرات بزرگی در حوزه کسب و کار اتفاق افتاده است، که به کلی روند بازار را تغییر داده و آن را در مسیر بسیار بهتری قرار داده است ، از طرفی نقش تکنولوژی در این مورد بسیار پررنگ بوده و باعث شد تا با هزینه بسیار کمتری ، مخاطب بسیار بیشتری را از جامعه هدف در برگیرند.

واژه دیجیتال مارکتینگ یکی از اصطلاحاتی است که امروزه بیشترین کاربرد را در حوزه کسب و کار و تمام فعالیت ها بازار نقش داشته است و به معنی استفاده از رسانه های جدید در دنیای تجارت اطلاق می شود. همانطور که از این واژه بر می آید بازاریابی دیجیتال بسیار به اینترنت وابسته بوده و نقش آن نقش حیاتی و کلیدی است که بستر لازم را برای فعالیت در این حوزه را فراهم می کند. در ادامه قصد داریم تا شما را با چگونگی فعالیت دردیجیتال مارکتینگ آشنا کنیم، پس با دانش و فناوری همراه باشید.

digital-marketing دیجیتال مارکتینگ
دیجیتال مارکتینگ

در واقع می توان گفت دیجیتال مارکتینگ به طور  کلی شامل تمام فعالیت های به منظور تبلیغات ، برندها و تحلیل و بررسی رفتار مشتریان در بستر اینترنت بوده است و بر خلاف بازاریابی سنتی خواست و نیاز مشتریان  بیشترین اهمیت را دارند و به بازاریابان بر خلاف گذشته می توانند نتایج کار خود را در زمان واقعی ببینند که این کار باعث می شود تا برنامه ریزی دقیق تری را در آینده برای رسیدن به هدف مطلوب خود داشته باشند.

به همین ترتیب شرکت ها با احساس نیاز کردن به ورود به این بازار جدید و همگام شدن با آن با استفاده از ابزارهای مختلف ی مانند وب سایت، ایمیل ، شبکه های اجتماعی سعی در ترقیب و تحلیل رفتار جامعه هدف خود داشته ، تا تبلیغات خود را در زمان مناسب در اختیار آن ها قرار داده و بهترین بازخورد را دریافت کنند.

دیجیتال مارکتینگ

دیجیتال مارکتینگ

کار در حوزه دیجیتال مارکتینگ نیاز به تجربه و آگاهی داشته تا با استفاده از  ابزارهای دیجیتال بهترین معماری و ساختار را در بستر مجازی برای مطلوب ترین نتیجه فراهم آوریم.استراتژی های بسیار متنوعی برای ورود به بازار وجود دارد که براساس نیاز و اهداف می توان از آن ها بهره برد در ادامه تعدادی از آن ها را برای شما معرفی نموده :


دیجیتال مارکتینگ

بازاریابی درونگرا:

این نوع بازاریابی بسیاری از معادلات را تغییر داده است، بدین صورت که به جای گشتن به دنبال مشتری ، از روش های جدیدی مانند خدمات سئو و بازاریابی محتوایی استفاده می کنیم تا در دسترس مشتریان قرار گیریم و آن ها بتوانند به ما مراجعه کنند.

بازاریابی ویروسی:

این بازاریابی با گسترش شبکه های اجتماعی نقش ویژه ای را پیدا کرده است و افزایش اهمیت آن در تبلیغات خود را نشان داده است، تبلیغات در این نوع از استراتژی به صورت دهان به دهان بوده و با توجه به جذابیت پیام می تواند به صورت یک ویروس در کمترین زمان ما را به اهداف مورد نیازمان برساند و مخاطبان ما خود نقش رسانه را برای ما بازی کنند.

بازاریابی چریکی:

نقش خلاقیت در این روش بسیار با اهمیت بوده و بوسیله آن محصولات خود را به مشتریان معرفی کرده و ذهن آن ها را با اهداف خود درگیر می کنیم، این کار باعث می شود تا مشتریان درباره ما صحبت کنند و از نزدیک با اهداف ما درگیر شوند و خود بخش بزرگی از آن باشند.

در آخر باید گفت استراتژی های بسیار متنوعی برای وجود در بازار وجود دارد ، باید براساس موقعیت رقابتی و با توجه بازار از این استراتژی ها بهره برد و از آنها استفاده کرد.

منبع:

http://rss-news.ir

 

[ad_2]

لینک منبع

دسته‌هادسته‌بندی نشده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *